DENİZ Kort Spor Sahaları Yapımı - VOLEYBOL SAHASI YAPIMI

İçeriğe git

Ana Menü

DENİZ Kort Spor Sahaları - VOLEYBOL SAHASI YAPIMI

UYGULAMALARIMIZ
VOLEYBOL SAHASI UYGULAMASI

Sahaların inşa edileceği alan düzgün bir şekilde tesviye edilerek çevre hatılı ile çevrilir. Çevre hatılının betonu dökülürken, kalıbın içerisine her 3.00m de bir tel örgü için kullanılacak boruların mapaları yerleştirilir. Çevre hatılının içerisindeki alan kırma taşla doldurularak iyice sıkıştırılır. Bu işlem sırasında sahanın enlemesine ve tek taraflı, %0.8 eğim verilir.


ASFALT ZEMİN ALT YAPI HAZIRLIĞI

Tüm zemine Plentmix (Mekanik Stabilize) malzemenin serim ve sıkıştırması yapılır. Yine tüm zemine noktalama emülsiyon uygulaması yapılır. Noktalama Emülsiyon uygulaması yapılmış olan zemine sıkıştırılmış haliyle 6 cm kalınlığında Binder Tipi Asfaltın serim ve silindirajı yapılır. Son kat olarak 5 cm kalınlığında ince asfalt uygulaması yapılır.

Asfalt üzeri kaplama alternatifleri;

a) Cushion Tabakalı Akrilik Kaplama   Yapılması:
Asfalt zemin basınçlı su ve hava kompresörü ile toz ve kirlerden temizlenir. Temizlenen yüzeye dolgu malzemesi (Akrilik Kaplama) uygulaması yapılır. Dolgu malzemesi üzerine 2 kat halinde Cushion katman (Unirubber Cushion) tabaka uygulaması yapılır. Cushion katman üzerine 2 kat halinde akrilik renk katları (Acrylic Procoat) uygulaması yapılır. Son olarak Spor Sahası oyun çizgileri çizilir.

b) Cushion Tabakasız Akrilik Kaplama Yapılması:
Asfalt zemin basınçlı su ve hava kompresörü ile toz ve kirlerden temizlenir. Temizlenen yüzeye dolgu malzemesi (Acrylic Resurfacer) uygulaması yapılır. Dolgu malzemesi üzerine 2 kat halinde akrilik renk katları (Acrylic Procoat) uygulaması yapılır. Son olarak Spor Sahası oyun çizgileri çizilir.

İçeriğe Geri Dön | Ana Menüye Geri Dön